Radovi u zbirci pjesama 36. Smotre

 

Za objavu u zbirci pjesama Smotre naslova "Črlene čižmice" odabrano je 77 radova

Na poziv Pučkog otvorenog učilišta Sv. Ivan Zelina za sudjelovanje na 36. Smotri dječjega kajkavskog pjesništva »Dragutin Domjanić« – Sv. Ivan Zelina 2016. odazvalo  se 95 osnovnih škola s ukupno 539 učeničkih radova. Ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu dr. sc. Ivo Kalinski (predsjednik), prof. dr. sc. Joža Skok i dr. sc. Božica Pažur za objavu u ovoj zbirci odabralo je 77 radova od kojih je 31 predloženo za javnu izvedbu na završnom događanju Smotre 22. listopada 2016. u Sv. Ivanu Zelini.

* radovi u zbirci poredani su abecednim slijedom njihovih autora
* tekstove pjesama potražite u zbirci na dnu članka

  1. Je kesne?
    Lea Andrašek
    7. razred, OŠ Breznički Hum
    Voditeljica: Vesna Pucak
  2. Papijvka mijhinega tiča
    Ema Arih
    7. razred, OŠ „Petar Zrinski“, Čabar, PŠ Gerovo
    Voditeljica: Sanja Klarić, prof.
  3. Žganci
    Leon Bakek
    2. razred, OŠ Oroslavje
    Voditeljica: Snježana Sitarić-Knezić
  4. Dešč
    Martin Bodalec
    8. razred, OŠ „Ljudevit Gaj“, Mihovljan, PŠ Novi Golubovec
    Voditeljica: Daniela Bakar
  5. Ježek
    Jelena Bubanko
    6. razred, OŠ Donja Stubica
    Voditeljica: Danica Pelko, prof.
  6. Ivanščica i ja
    Laura Črnila
    7. razred, OŠ Vidovec
    Voditeljica: Sanja Biškup, prof.
  7. Mladi mesec
    Stjepan Dananić
    3. razred, OŠ Ivana Granđe, Soblinec, PŠ Adamovec
    Voditeljica: Ankica Dmejhal
  8. Cajti su prešli
    Helena Dolovčak
    7. razred, OŠ Antuna Mihanovića, Petrovsko
    Voditeljica: Marija Bolšec
  9. Črlene čižmice
    Dora Fažon
    2. razred, OŠ „Petar Zrinski“, Šenkovec
    Voditeljica: Ladislava Šestak-Horvat
  10. Pu Zagurju gor i dol
    Ervina Flegar
    6. razred, Osnovna škola Sračinec
    Voditeljica: Mirela Briševac
  11. Šlape
    Ema Fruk
    3. razred, OŠ „Stjepan Radić“, Božjakovina
    Mentorica: Jasmina Miler
  12. Zajec
    Larisa Fučkan
    5. razred, OŠ Ksavera Šandora Ðalskog, Donja Zelina
    Voditeljica: Draženka Jarec - Tomorad, prof.
  13. Vu šumi
    Ivan Golek
    3. razred, OŠ Alojzija Stepinca, Zagreb
    Voditeljica: Vlatka Vuković
  14. Snuovi
    Margareta Golubić
    7. razred, OŠ I. K. Sakcinskog, Ivanec, PŠ Tina Ujevića, Salinovec
    Voditeljica: Valentina Posavec Kovač
  15. Tiček
    David Grabovac
    6. razred, OŠ Dragutina Tadijanovića, Petrinja
    Voditeljica: Kata Ljubišić, učiteljica hrvatskog jezika
  16. Sama vu stanju
    Magdalena Gradečki
    5. razred, OŠ Ivan Benković, Dugo Selo
    Voditeljica: Jasmina Sverić, prof.
  17. Goranova popejfka
    Lara Gržinić
    6. razred, OŠ Ivana Gorana Kovačića, Delnice
    Voditeljica: Dragica Majnarić
  18. Kak je negdar bilo
    Lara Hodalić
    6. razred, OŠ „Ðuro Ester“, Koprivnica
    Voditeljica: Sanja Antolić
  19. Pepica
    Ema Horvat
    3. razred, OŠ Mursko Središće, PŠ Peklenica
    Voditeljica: Lidija Škvorc
  20. Kruvek
    Viktoria Hrenić
    2. razred, OŠ Draganići
    Voditeljica: Ivana Fudurić
  21. Nasledstvo
    Petar Hrženjak
    7. razred, OŠ A. i I. Kukuljevića, Varaždinske Toplice
    Voditeljica: Ana Lodeta
  22. Posavska nošna
    Tara Ivičinec
    5. razred, OŠ Galdovo, Sisak
    Voditeljica: Blanka Bešlić
  23. Vu svetlu Božiča
    Petar-Pavao Jagatić
    6. razred, II. osnovna škola, Vrbovec
    Voditeljica: Vesna Švarc, prof.
  24. Oj sim
    Dragana Jakovljević
    2. razred, OŠ Vojnić
    Voditeljica: Anica Globan Kovačić
  25. Mati
    Ivan Jambrišak
    5. razred, OŠ Rugvica
    Voditeljica: Andrea Behetić
  26. Žarvi
    Kristina Jurić
    6. razred, OŠ Franje Serta, Bednja
    Voditeljica: Emilija Zagrajski-Maligec, prof.
  27. Stari bunar
    Karla Kamenjašević
    5. razred, OŠ Josipa Zorića, Dugo Selo
    Voditeljica: Darija Sever
  28. Nesem ti stigla reči
    Franciska Kapitanić
    6. razred, OŠ Molve
    Voditeljica: Marija Halaček, prof.
  29. Pun mesec
    Anton Katanović
    7. razred, OŠ Brod Moravice
    Voditeljica: Jasna Šepac, prof.
  30. Vrbe
    Leona Kenđel
    6. razred, OŠ Fran Koncelak, Drnje
    Voditeljica: Nevenka Petrić
  31. Negdar i denes
    Patrik Klančir
    5. razred, OŠ Jakovlje
    Voditeljica: Kristina Kraljić-Pihač
  32. Besejde z majega kraja
    Jan Kocet
    5. razred, OŠ „Petar Zrinski“ Čabar
    Voditeljica: Marina Hrga-Arh, prof.
  33. Moja mamika
    Dorian Kolman
    3. razred, OŠ Martijanec
    Voditeljica: Anita Pretković
  34. Kmica
    Veronika Koprek
    8. razred, OŠ Petrijanec
    Voditeljica: Martina Škrinjar, dipl. učiteljica
  35. Moj deda, drveni mešter
    Erik Krčmar
    4. razred, OŠ Tomaša Goričanca, Mala Subotica
    Voditeljica: Ljiljana Rinkovec
  36. Zagorska reč
    Chiara Krtak
    8. razred, OŠ Krapinske Toplice
    Voditeljica: Mira Korbar, učiteljica hrvatskog jezika
  37. Senjam sneg
    Jana Krušelj
    1. razred, OŠ Bedekovčina
    Voditeljica: Jadranka Krušelj
  38. Sonce
    Ana Krušić
    7. razred, OŠ „Grigor Vitez“, Sveti Ivan Žabno
    Voditelj: Tomislav Hrebak
  39. Božič na suhem
    Karina Kućan
    6. razred, OŠ Legrad
    Voditeljica: Jelena Okić - Premec
  40. Bakini štrukli
    Danijela Kukec
    7. razred, OŠ A. K. Miošića, D. Voća, PŠ A. G. Matoša, G. Voća
    Voditeljica: Dubravka Tuđan
  41. Curi sneg
    Filip Kuzmić
    8. razred, OŠ Slavka Kolara, Kravarsko
    Voditeljica: Josipa Gršetić
  42. Zagorski kraj
    Maja Levak
    4. razred, OŠ Antuna Mihanovića, Petrovsko, PO Slatina
    Voditeljica: Andreja Cigula
  43. Dečje brige
    Lucija Lisjak
    4. razred, OŠ Strahoninec
    Voditeljica: Ana Horvat, mag. prim. educ.
  44. Vitar
    Karlo Mady
    5. razred, OŠ Ivana Perkovca, Šenkovec
    Voditeljica: Natalija Dujaković
  45. Moja škola
    Ava Magdić
    1. razred, OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“, Koprivnica
    Voditeljica: Suzana Hergotić
  46. Moj pes
    Dora Marodi
    5. razred, OŠ Domašinec
    Voditeljica: Mira Janjanin
  47. Šoping
    Ema Matoš
    2. razred, OŠ Dragutina Tadijanovića, Zagreb
    Voditeljica: Tatjana Kukić
  48. Kaj se to za menom vleče?
    Nikola Mučnjak
    3. razred, OŠ Stubičke Toplice
    Voditeljica: Monika Barić
  49. Na Vuzem
    Lana Naranđa
    4. razred, OŠ Hodošan
    Voditeljica: Katarina Barić, nast.
  50. Oko moje hiže
    Dora Nizek
    3. razred, OŠ Dragutina Domjanića, Sveti Ivan Zelina
    Voditeljica: Sandra Grošinić
  51. Oči
    Tamara Ožvald
    8. razred, OŠ Ante Kovačića, Zlatar
    Voditeljica: Nevenka Šušljek
  52. Herbija
    Eva Perčić
    8. razred, OŠ Sv. Martin na Muri
    Voditeljica: Sanja Novinščak
  53. Spit deš pada
    Nika Peršić
    4. razred, OŠ „Petar Zrinski“, Čabar, PŠ Tršće
    Voditeljica: Anabel Marenić, dipl. učiteljica RN
  54. Iza brega
    Antonia Plantić
    6. razred, I. osnovna škola Vrbovec, PŠ Preseka
    Voditeljica: Ivana Koletić
  55. Listek žotek
    Klara Požgaj
    4. razred, OŠ „Vladimir Nazor“, Sveti Ilija
    Voditeljica: Danica Detić
  56. Pevec
    Petra Požgaj
    2. razred, OŠ Gola, PŠ Otočka
    Voditeljica: Sanja Solić, učiteljica RN
  57. Vremenska prognoza
    Maja Profeta
    5. razred, OŠ Sveti Križ Začretje
    Voditeljica: Monika Šalec, mag. edu.
  58. Kliet
    Nikola Puklin
    7. razred, OŠ Belec
    Voditelji: Verica Havoić, Mario Šimudvarac
  59. Zemlja
    Anastazija Recek
    5. razred, OŠ Donji Kraljevec
    Voditeljica: Dubravka Horvat
  60. Tvoji lasi
    Noa Repić
    5. razred, OŠ Ludbreg
    Voditeljica: Nataša Sedlar, prof.
  61. Drvena kola
    Dolores Rundek
    5. razred, OŠ Konjščina
    Voditeljica: Mateja Nemčić
  62. Zima
    Dominik Rupe
    4. razred, OŠ Rudolfa Strohala, Lokve
    Voditeljica: Marijana Rakas
  63. Puh deklu išče
    Sebastijan Sakač
    5. razred, OŠ Ljubeščica
    Voditeljica: Sanja Horžić
  64. Negda…
    Sara Solar
    5. razred, OŠ Šemovec
    Voditeljica: Maja Vitković
  65. Prvi važan posal
    Mateo Spudić
    4. razred, OŠ Barilović, PŠ Leskovac Barilovićki
    Voditeljica: Lidija Gojak Pavlić, dipl. učiteljica RN
  66. Moja mama
    Mirela Šargač
    4. razred, OŠ Novi Marof
    Voditeljica: Ljubica Bešenić
  67. Zagorski froštukelj
    Ivan Šarlog
    4. razred, OŠ Antuna Mihanovića, Klanjec
    Voditeljica: Barbara Bogović
  68. Moj rodni kraj
    Mihaela Šatvar
    5. razred, OŠ Sidonije Rubido Erdödy, Gornja Rijeka
    Voditeljica: Jelena Miklečić
  69. Grozd
    Filip Šoštarić
    4. razred, OŠ „Braća Radić“, Koprivnica
    Voditeljica: Ines Turk
  70. Jena pucka
    Josip Štrok
    5. razred, OŠ Sveta Marija
    Voditeljica: Marta Stella
  71. Proščeje
    Jakob Trupković
    6. razred, OŠ Gornji Mihaljevec
    Voditeljica: Lidija Novak Levatić, prof.
  72. Zakaj
    Lara Varjačić
    5. razred, OŠ „Ljudevit Gaj“, Krapina
    Voditeljica: Jasna Matijević
  73. Moj razred
    Antonio Vesel
    3. razred, OŠ „Petar Zrinski“, Čabar, PŠ Prezid
    Voditeljica: Aleta Pršle, dipl. učiteljica RN
  74. Ljubaf
    Sara Završki
    7. razred, OŠ Viktora Kovačića, Hum na Sutli
    Voditeljica: Ivana Novak, prof.
  75. Pikapolonka
    Lana Zbašnik
    2. razred, OŠ „Petar Zrinski“, Čabar
    Voditeljica: Ivana Lazički-Lipovac, dipl. učiteljica RN
  76. Preša
    Silvija Žun
    4. razred, OŠ Side Košutić Radoboj, PRO Jazvine
    Voditeljica: Romina Horvat
  77. Arna
    Leonie Žvorc Bojko
    3. razred, OŠ„ Petar Zrinski“, Šenkovec, PŠ Mačkovec
    Voditeljica: Nada Grahovec

Ico zbirka priprema<<< Tekstove pjesma možete pronaći u zbirci koja se priređuje za tisak.

- naslovi u kazalu zbirke "tagirani" su sa stranicom pjesme (dovoljan je jedan klik da pronađete traženu pjesmu)


Naslovnica i pjesme u zbirci biti će ilustrirane učeničkim likovnim radovima
koje s nestrpljenjem očekujemo!

Likovne radove mogu slati škole čiji su pjesnički radovi odabrani za objavu u zbirci.

Radovi moraju na poleđini imati sljedeće podatke:
- ime i prezime autora likovnog rada
- razred i cjelovit naziv škole
- ime i prezime autorova profesora likovne kulture

Radovi se šalju isključivo u likovnim mapama!
Svaka škola natječe se jednom likovnom mapom s najviše 10 radova!

Radove poslati najkasnije do 5. listopada 2016. na adresu:
Pučko otvoreno učilište Sv. Ivan Zelina
Vatrogasna 3
10380 Sv. Ivan Zelina
s naznakom: "za 36. Smotru"

Autori najboljih radova i njihovi voditelji bit će nagrađeni zbirkama pjesama!