Kajkavska poslastica 2013.

Video zapis 33. SmotrePučko otvoreno učilište Sv. Ivan Zelina, organizator kajkavskih recitala "Dragutin Domjanić" priredilo je ljubiteljima kajkavskog jezika još jednu "poslasticu". U nastavku Vam donosimo video isječke s 33. Smotre dječjeg kajkavskog pjesništva na čiji je natječaj pristiglo ukupno 348 novih dječjih pjesama. Stručni ocjenjivački sud (dr. sc. Ivo Kalinski, prof. dr. sc. Joža Skok i dr. sc. Božica Pažur) odabrao je 56 pjesama za objavu u zbirci naslova "Sončeke zahaja" a 30 od njih je i javno izvedeno 26. listopada na Smotri u Sv. Ivanu Zelini. Pjesnički biseri mogu se vidjeti, čuti i pročitati klikom na sličicu njihovih autora (recitatora).

Nadamo se da ćete uživati!

Za gledanje video klipića u Vašem Internet pregledniku mora biti instaliran i omogućen
Adobe Flash Player!

Stihuma
Žerafka
Panj
Emanuel Mihalić,
7. razred
OŠ Petrijanec
Voditeljica: Martina Škrinjar
Ivona Jug, 7. razred
OŠ Ivana Rangera, Kamenica,Lepoglava
Voditeljica:
Mirjana Posavec
Vjekoslava Petrić,
6. razred
OŠ Ludbreg
Voditeljica:
Ljudmila Kladić
02 Emanuel Mihalic 03 Ivona Jug 04 Vjekoslava Petric

 

Kmica
Den ide kmice
Špilja Lukvorka
Ivana Ambrušec,
6. razred
OŠ Gradec
Voditeljica:
Dijana Miklin, prof.
Mateja Lisak,
7. razred
OŠ Marija Bistrica
Voditeljica: Melita
Petriš - Banovec
Klara Šafar,
6. razred
OŠ Rudolfa Strohala, Lokve
Voditeljica:
Andreja Marković
05 Ivana Ambrusec 06 Mateja Lisak 08 Klara Safar

 

Ptičok Pot
Moj dom
Jan Kocet, 2. razred
OŠ "Petar Zrinski", Čabar
Voditeljica:
Tina Malnar,
dipl. uč. raz. nas.
Mihaela Andrašek,
6. razred
OŠ Breznički Hum
Voditeljica:
Vesna Pucak
Lovro Zenko,
5. razred
OŠ Ivana Granđe, Soblinec,
PŠ Adamovec
Voditeljica:
Ankica Dmejhal
09 Jan Kocet 10 Mihaela Andrasek 11 Lovro Zenko

 

Maja obitel
Prijatelji
Jesenski veter
Marko Štanfelj,
6. razred
OŠ "Petar Zrinski",
Čabar, PŠ Gerovo
Voditeljica:
Sanja Klarić, prof.
Sandra Petreković,
8. razred
OŠ Belec
Voditeljica:
Bojana Bilosnić, prof.
Roko Lastovčić,
8. razred
OŠ Milana Langa,
Bregana
Voditeljica:
Valentina Mahović
12 Marko Stanfelj 13 Sandra Petrekovic 14 Roko Lastovcic

 

Zagorski brieg
Ognjeni ognjec
Spumad v majmu kraje
Lorena Jurec,
8. razred
OŠ Ante Kovačića,
Zlatar
Voditeljica:
Nevenka Šušljek, prof.
Donateo
Sitarić-Knezić,
8. razred
OŠ Oroslavje
Voditeljica:
Vesnica Kantoci
Lea Wolf,
6. razred
OŠ "Petar Zrinski", Čabar,
PŠ Prezid
Voditeljica: Rezika Jašarević, prof.
15 Lorena Jurec 16 Donateo Sitaric-Knezic 17 Lea Wolf

 

Sinokoša
Moja Podravina
Sončeke zahaja
Leonardo Podlejan,
7. razred
OŠ Vukovina
Voditeljica:
Marija Milevoj Živković
Karla Knez,
3. razred
OŠ "Braća Radić",
Koprivnica
Voditeljica:
Vesnica Mlinarić
Klara Ivanek,
5. razred
OŠ Ljubeščica
Voditeljica:
Sanja Horžić
18 Leonardo Podlejan 19 Karla Knez 20 Klara Ivanek

 

Zanaviek mi, drage gusle
Radast
Dijalektni haiku
Luka Babić,
8. razred
OŠ Vugrovec-Kašina
Voditeljica:
Dijana Dill
Patrik Kovač,
5. razred
OŠ "Petar Zrinski", Čabar,
PŠ Tršće
Voditeljica:
Ingrid Žorž, prof.
Magdalena Prevendar,
7. razred
OŠ Brezovica
Voditeljica:
Mirjana Rajter
22 Luka Babic 23 Patrik Kovac 24 Magdalena Prevendar

 

Kam te srce vleče?
Vse su to priče Kaj da delam?
Anastazija Jagač,
6. razred
OŠ "Stjepan Radić", Božjakovina
Voditeljica:
Biserka Fruk
Silvija Lovrentjev,
8. razred
OŠ Donja Stubica
Voditeljica:
Danica Pelko, prof.
Viktorija Malekoci,
6. razred
OŠ "Petar Zrinski", Šenkovec, Čakovec
Voditeljica:
Ida Somi Rodiger
25 Anastazija Jagac 26 Silvija Lovrentjev 27 Viktorija Malekoci

 

Nadimki
Črna
Štela bi konja
Katja Bengeri,
5. razred
OŠ Šemovec
Voditeljica:
Maja Vitković
Lorena Lazarin,
6. razred
OŠ Ksavera Šandora Đalskog,
Donja Zelina
Voditeljica:
Diana Brcković
Paola Benković,
3. razred
OŠ Dragutina Tadijanovića, Zagreb
Voditeljica:
Tatjana Kukić
28 Katja Bengeri 29 Lorena Lazarin 30 Paola Benkovic

 

Protuletje
Moj hrček
Pesma o vratima
Lana Đakmanec,
5. razred
OŠ Novi Marof
Voditeljica:
Sunčica Križan-Kadi, prof.
Stjepan Lazarin,
5. razred
OŠ Dragutina Domjanića,
Sv. Ivan Zelina
Voditeljica:Dubravka Antunica Jelinčić
Paula Matole,
6. razred
OŠ Vidovec
Voditeljica:
Sanja Biškup, prof.
31 Lana Dakmanec 32 Stjepan Lazarin 33 Paula Matole

Ispis